Implanty zębowe – rozwiąż problem z protezami na lata

kobieta z implantem
Pityver

Niepełne uzębienie może powodować liczne negatywne skutki. Czasami, ludzie z tą przypadłością, nie zdają sobie nawet z tego sprawy – np. niewyraźna wymowa, dzięki czemu utrudniona jest komunikacja, zarówno na gruncie prywatnym jak i zawodowym. Inne niekorzystne następstwa takiego stanu to: zmiana wyglądu twarzy, trudności z odpowiednim żuciem pokarmów, zaburzenia w obrębie stawów i mięśni w jamie ustnej itp. Dobrym antidotum na takie problemy są implanty.

Implanty zębowe czy protezy zębowe?

Protezy zębowe są tańsze od implantów, ale tylko w krótkim okresie czasu. Z biegiem czasu wymagają wielu nakładów: preparaty do mocowania, środki czyszczące. Z reguły co kilka lat potrzebują wymiany. Ograniczają możliwość spożywania pewnych rodzajów żywności.  Implanty zębowe to większy wydatek w ciągu kilku miesięcy, ale odpowiednia dbałość powinna sprawić, że implant będzie służył wiele lat, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Implant zęba

Implant zęba – przebieg montażu implantu trwa w większości przypadków kilka miesięcy. W wybranych ośrodkach ten okres może zostać skrócony, nawet do jednej wizyty w gabinecie. Najważniejsze że całe postępowanie jest bezbolesne, bo przebiega w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli interesują Cię szczegóły dotyczące czasu i sposobów montowania, warto odwiedzić osobiście miejsca takie jak chociażby K2Dental implanty Gdynia.

Implanty zębów – przeciwwskazania

Implanty zębów w pewnych sytuacjach nie mogą zostać zamontowane. Niektóre okoliczności to:

  • brak przestrzeni między zębami,
  • cukrzyca,
  • choroby natury psychicznej,
  • dolegliwości dewastujące organizm – np. nowotwory, alkoholizm, inne używki,
  • choroby nerek, układowe, krwi, układu krążenia,
  • przyjmowanie niektórych leków, alergie,
  • stany zapalne jamy ustnej.

Niektóre przeszkody nie są zupełnie wykluczające. Ostateczna decyzja będzie należeć do lekarza.

Implant zębowy – higiena

Implant zębowy wymaga starannej i regularnej pielęgnacji. W innym wypadku bakterie błyskawicznie osłabią najbliższą okolicę, co doprowadzi do utraty implantu. Oprócz tego, koszta będą większe – stracone pieniądze, czas i wiele nerwów.

Rodzaje implantów

Rodzaje implantów są dopasowywane indywidualnie do charakterystyki każdego pacjenta. Specyfika kości czy odstęp między zębami to istotne czynniki decydujące o wyborze odpowiedniego modelu. Różni producenci specjalizują się w konkretnych systemach, co pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba

Cena implantu to część kosztów, jakie trzeba ponieść w całym procesie montowania implantu. Cena samej śruby wynosi około 2000 złotych. Inne wydatki z tym związane to np.: diagnostyka laboratoryjna, łącznik, korona (w zależności od jakości różnica w cenie może wynosić setki złotych), niekiedy zabiegi konieczne do samego rozpoczęcia procedury wszczepiania implantu (regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej)

Pytanie ile kosztuje implant zęba może obejmować nie tylko powyższe czynniki, ale również np. miejsce świadczenia usługi. Inwestycja długoterminowa w tym przypadku opłaci się. Poziom naszego życia, dzięki niej, powinien ulec znacznej poprawie.

5 (100%) 1 głosów.

4 komentarze. Zapraszam do dyskusji.

  1. Moja mama robila sobie implant kilka lat temu i fakt – normalnie nie da sie rozpoznac czy to normalny ząb czy atrapa. Chociaz osobiscie wole po prostu nie miec koniecznosci robienia sobie czegokolwiek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *