Sebum. Jak walczyć z nadmiarem sebum?

tłusta twarz
Pityver

W skórze naszego ciała, zwłaszcza twarzy, głowy i pleców, znajduje się masa gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie tzw. sebum. Substancja ta to nic innego, jak łój skórny. Mimo ważnej funkcji w ochronie skóry, przysparza on często wielu trosk osobom z tłustą cerą. Jak dbać o skórę tłustą? Co zrobić, by zlikwidować nadmiar sebum? Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, warto przede wszystkim zrozumieć, co to jest sebum.

Sebum – co to jest

Łój skórny (sebum), jako wydzielina gruczołów skórnych, jest naturalną substancją występującą na skórze każdego z nas. Tworzy na niej warstwę hydrolipidową zapobiegającą utracie nadmiaru wody i uszkodzeniom wynikającym z czynników środowiskowych (przetarciom, wysuszeniu, odmrożeniu, wpływowi promieniowania ultrafioletowego). Sprawia, że skóra jest miękka i gładka. Wydzielanie sebum ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla skóry twarzy, która jest zwykle nastawiona na wpływ środowiska. A więc na pytanie „sebum – co to”, odpowiedź brzmi: ochronna powłoka skóry.

Sebum = świecąca twarz?

Łój na twarzy to jednak często duży problem. Nadmierne wydzielanie sebum może wynikać z wielu kwestii: z nieprawidłowej higieny i pielęgnacji, stosowania niewłaściwych dla danego rodzaju cery kosmetyków, a nawet z genów. Na nadmiar sebum na twarzy narażone są przede wszystkim osoby o cerze tłustej oraz trądzikowej. Dlatego niezmiernie ważne jest w ich przypadku odpowiednie dopasowanie kremów i innych kosmetyków, które nie podrażnią skóry i pomogą w jej ochronie. O ile nadmiar sebum wynikający z nieprawidłowej pielęgnacji można zredukować względnie łatwo, o tyle świecenie twarzy spowodowane trądzikiem wymaga już poważniejszych kroków zaradczych. Świecąca się twarz od nadmiaru warstwy hydrolipidowej jest w tym przypadku często wynikiem nieprawidłowej gospodarki hormonalnej organizmu. Ilość sebum na twarzy jest więc dobrym wskaźnikiem kondycji naszego organizmu.

Aby twarz nie świeciła

Godnym uwagi kosmetykiem pomagających w redukcji nadmiaru sebum jest naturalny krem regulujący wydzielanie sebum Sevolium. Dzięki formule zawierającej bogatą kompozycję aktywnych składników naturalnych, nie podrażnia on skóry i jest w 100% bezpieczny. Krem ten dedykowany jest cerze trądzikowej i przetłuszczającej się. Przynosi oczekiwane efekty zarówno jako samodzielny preparat, jak i dodatek do zaleconych leków. Dzięki niemu świecenie się twarzy pozostanie problemem z przeszłości.

4.6 (91.43%) 7 głosów.

14 komentarze. Zapraszam do dyskusji.

 1. mam strasznie świecącą twarz ale żadnych pryszczy. I tak się zastanawiam czy taka moja uroda czy to jakieś zaburzenie?

  1. Skóra mająca problemy wcale nie musi mieć pryszczy – ja np. też walczę ze strasznie tłustą cera a pryszczy mam zero nawet po 6 godzinach ćwiczeń.

 2. No właśnie ja mam to samo, świecącą twarz bez wyraźnych wyprysków… może znacie jakiś dobry krem na taką dolegliwość?

 3. Ja używam kremu Sevolium i działa na mnie super, reguluje wydzielanie sebum i buzia naprawdę dobrze wygląda po kontakcie z tym kremem 😉

  1. Tez zauważyłam, że po stosowaniu sevolium moja twarz jest nie tylko mniej tłusta, ale też robi się przyjemnie delikatna w dotyku. Nic tylko się cieszyć 😀

  1. Dieta zawsze ma wpływ na kondycję skóry – ale nie jest jedynym czynnikiem bo w końcu mamy też np. sprawy związane z hormonami i ich wpływem. Dlatego dobrze jest wspomagać skórę jakimiś środkami medycznymi jak Sevolium.

 4. Moja siostra wkroczyła teraz w wiek nastoletni i świecąca się twarz to dla niej prawdziwa zmora. Dobrze wiedzieć, że podstawa problemu lezy właśnie w Sebum i że są na to specjalne preparaty.

 5. A ktoś mi może powiedzieć czy poza tymi wszystkimi naturalnymi składnikami Sevolium ma jakieś silikony albo inne zapychacze skóry?

 6. Ja na trądzik polecam krem Sevolium! Cena może trochę zniechęcać, ale nie skład:) Zawiera ono 100% naturalnych składników, które nie uczulają, ani nie przynoszą żadnej szkody:-)

 7. Miałam niesamowity problem z wydzielaniem się zbyt dużej ilości sebum z mojej skóry. Medycyna okazywała się bezradna, ja też… Nigdy nie umiałam bez pomocy lekarza radzić sobie z chorobami. Dodatkowo miałam twarz pełną brzydkich a wręcz OBLEŚNYCH wyprysków. Po zastosowaniu antybiotykoterapii nie widziałam zadnego efektu. W końcu lekarz polecil mi zastosowanie serum Sevolium. Odzywilo ono moja skore. Co więcej? Nawilzylo ja. Stala się promienna i przestała się świecić:) ale super!

 8. O boże, problem z nadmiernym wydzielaniem się sebum to problem, który dotyka chyba każdej z nas… Jednak ja zastosowałam Sevolium iii problem zniknął.

 9. ja czytałam o pozytywnym wpływie naturalnych składników na problem z wydzielaniem ze skóry zbyt dużej ilości sebum i tak się zastanawiam… który ze składników produktu ma na to wpływ?

 10. Ja kupiłam Sevolium właśnie ze względu na to, że moja skóra była cały czas tłusta i zmęczona. Lek ma same plusy! No… może jedynym minusem jest wysoka cena. Ale wysoka cena = skuteczność. Polecam~!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *