Kosmetyki

Sebum. Jak walczyć z nadmiarem sebum?

Pityver

tłusta twarz

W skórze naszego ciała, zwłaszcza twarzy, głowy i pleców, znajduje się masa gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie tzw. sebum. Substancja ta to nic innego, jak łój skórny. Mimo ważnej funkcji w ochronie skóry, przysparza on często wielu trosk osobom z tłustą cerą. Jak dbać o skórę tłustą? Co zrobić, by zlikwidować nadmiar sebum? Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, warto przede wszystkim zrozumieć, co to jest sebum.

Sebum – co to jest

Łój skórny (sebum), jako wydzielina gruczołów skórnych, jest naturalną substancją występującą na skórze każdego z nas. Tworzy na niej warstwę hydrolipidową zapobiegającą utracie nadmiaru wody i uszkodzeniom wynikającym z czynników środowiskowych (przetarciom, wysuszeniu, odmrożeniu, wpływowi promieniowania ultrafioletowego). Sprawia, że skóra jest miękka i gładka. Wydzielanie sebum ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla skóry twarzy, która jest zwykle nastawiona na wpływ środowiska. A więc na pytanie „sebum – co to”, odpowiedź brzmi: ochronna powłoka skóry.

Sebum = świecąca twarz?

Łój na twarzy to jednak często duży problem. Nadmierne wydzielanie sebum może wynikać z wielu kwestii: z nieprawidłowej higieny i pielęgnacji, stosowania niewłaściwych dla danego rodzaju cery kosmetyków, a nawet z genów. Na nadmiar sebum na twarzy narażone są przede wszystkim osoby o cerze tłustej oraz trądzikowej. Dlatego niezmiernie ważne jest w ich przypadku odpowiednie dopasowanie kremów i innych kosmetyków, które nie podrażnią skóry i pomogą w jej ochronie. O ile nadmiar sebum wynikający z nieprawidłowej pielęgnacji można zredukować względnie łatwo, o tyle świecenie twarzy spowodowane trądzikiem wymaga już poważniejszych kroków zaradczych. Świecąca się twarz od nadmiaru warstwy hydrolipidowej jest w tym przypadku często wynikiem nieprawidłowej gospodarki hormonalnej organizmu. Ilość sebum na twarzy jest więc dobrym wskaźnikiem kondycji naszego organizmu.

Aby twarz nie świeciła

Godnym uwagi kosmetykiem pomagających w redukcji nadmiaru sebum jest naturalny krem regulujący wydzielanie sebum Sevolium. Dzięki formule zawierającej bogatą kompozycję aktywnych składników naturalnych, nie podrażnia on skóry i jest w 100% bezpieczny. Krem ten dedykowany jest cerze trądzikowej i przetłuszczającej się. Przynosi oczekiwane efekty zarówno jako samodzielny preparat, jak i dodatek do zaleconych leków. Dzięki niemu świecenie się twarzy pozostanie problemem z przeszłości.

Pityver

Powiązane

Leave a comment

Message

Name

E-mail

URL